Jaunieši — Metro

Dažādās draudzēs jauniešu kalpošanu uztver dažādi. Citās draudzēs jaunieši tiekas mazajās grupās, citur atkal tie ir kādi jauniešu vakari vai neformāli pasākumi, citur pavisam nopietni dievkalpojumi. Metro ir kaut kas pa bišķim no visa.

Vārda „metro” atšifrējums ir Mūzika, Evaņģēļijs – Tava Realitāte Otrdienā. Mūzika nav vienīgais, tomēr visplašāk lietotais pielūgsmes veids. Evaņģēlijs ir vienīgā nemainīgā patiesība šajā mainīgajā pasaulē. Šīs divas lietas esam likuši par pamatu, lai jauniešiem saprotamā veidā spētu pastāstīt un parādīt, ko nozīmē būt par Jēzus Kristus sekotāju. Veidi, kā to darām ir dažādi. Katra otrdiena atšķiras cita no citas. Mēs aicinām dažādās jomās darbojošos cilvēkus un izjautājam, kā ir būt kristietim attiecīgajā sabiedrībā. Dažas otrdienas mēs pilnīgi veltām mūzikai un pielūgsmei. Citreiz atkal mēs aicinām sludinātājus un mūziķus no dažādām draudzēm vai arī sēžam pie galda un diskutējam par aktuālām tēmām. Mēs dzeram tēju, smejamies un kopīgi dodamies baudīt uzkodas.

Metro būtība ir jauniešos, kuri ļauj Metro kalpošanai kļūt par viņu dzīves sastāvdaļu. Mēs tiekamies piknikos, ejam uz kino, braucam kruizā uz Stokholmu, vai arī tepat uz pludmali uzspēlēt volejbolu vasarā un pikoties Rīgas parkos ziemā. Mēs rudenī noliekam svēcītes pie Rīgas pils un, dzerot tēju, dziedam Valsts himnu. Mēs pavasarī āra kafejnīcās Vecrīgā spēlējam Ligretto*. Tik daudz lietoju vārdu „mēs” nevis tāpēc, ka esam lepni un sevi slavinoši, bet gan tāpēc, ka esam mēs paši. Dievs liek mūsu sirdīs sapņus, idejas, plānus, kurus Viņa žēlastībā uzdrīkstamies īstenot, vai vismaz pēc tiem tiekties. Ikkatram ir iespēja nākt paskatīties, kas tad mēs esam, un kas ir šis Dievs, kas mūs veido un vieno. Un ikkatram ir iespēja kļūt par daļu no Metro. Bez Dieva mēs nebūtu, Metro nebūtu, nekas nebūtu. Viņš ir, būsim arī mēs! :)

*Aizraujoša kartīšu spēle, kas pārbauda ātrumu un reakciju.

 

Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, sazinies ar nozares vadītāju:
Lelde Keice Pusaudžu un jauniešu kalpošanu vadītāja27451508 / sūtīt e-pastu