Cerību iela

Bērni, kuri ēd reizi dienā un kuru vecāki dažreiz nevar atļauties nopirkt vienīgo kurpju pāri. Bērni, kurus skolā apsmej trūcīgā apģērba dēļ un kuru vecāku alkohola atkarība ir aizstājusi vēlmi mīlēt un rūpēties. Bērni, kuri lielāko dienas daļu pavada uz ielas. Uz ielas, no kuras, iekāpjot 7.tramvajā, šie bērni var atbraukt uz vietu, kur viņus mīl, pieņem, pabaro, apģērbj un pavada laiku kopā ar viņiem.

Cerību iela - no Maskavas Forštates uz Vīlandi. Mēs, Vīlandes draudze, izvēlējāmies dibināt biedrību "Cerību Iela", lai palīdzētu šiem bērniem ieraudzīt Cerību arī viņu situācijās, lai kādas tās arī nebūtu.  

2012.gadā uzrīkojām pirmo dienas nometni Maskavas Dārzā. Ikviens bērns bija laipni aicināts un pavadījām četras skaistas, izaicinājumu pilnas dienas ar apmēram 70 bērniem. Iepazināmies ar zēnu, kuru audzina vecmāmiņa. Viņš atnāca uz nometni ar apaviem, kuri bija divus izmērus par mazu un tā iemesla dēļ zēns nepiedalījās sporta spēlēs. Gājām uz Depo veikalu pirkt apavus. 

Iepazināmies ar vēl daudziem citiem bērniem, kuriem katram bija sava vajadzība, savs stāsts. Sapratām, ka ar nometni vien nepietiek - sākām tikties ar bērniem vismaz trīs reizes gadā Vīlandes baznīcā - pavadījām laiku kopā, stāstījām par Dievu. Pavadījām viņus mājās ar pārtikas maisiem.  

2013. gadā atkal organizējām dienas nometni Maskavas dārzā - atnāca jau nedaudz vairāk bērnu - atkal katrs ar savu stāstu un problēmām. Pēc nometnes izveidojām sporta programmu, īrējām sporta zāli un ar kādiem no viņiem tikāmies katru nedēļu - pavadījām laiku sportojot.  

2014.gadā nolēmām organizēt pirmo "Cerību Iela" diennakts nometni. Uz nometni pieteicās 27 bērni (vietu skaits bija ierobežots). Bērniem šī nometne bija bezmaksas, pateicoties mūsu draugiem no Ričardsonas ASV un sponsoriem no Latvijas. Bērni bija tik ļoti izslāpuši pēc mīlestības un uzmanības. Bijām pārguruši, taču laimīgi. Jo kopā bijām pavadījuši trīs neaizmirstamas dienas - dziedot, veidojot rokdarbus, spēlējot spēles, sportojot, kopā mācoties par Dievu. 

Septītais tramvajs turpina kursēt pa Cerību ielu - no Maskačkas līdz Vīlandei un atpakaļ. Katra tikšanās ar šiem bērniem dod mums pašiem Cerību, bet pāri visam - Cerību šiem bērniem.

Aicinām atbalstīt šo darbu materiālā veidā vai iesaistoties pašiem. 

* * *
 

Pateicības vakariņas 2015.gada 4.janvārī

 

Paldies ikvienam, kurš palīdzēja radīt skaistus un sirsnīgus svētkus tik daudzām ģimenēm! Kad piedzīvojam patiesu prieku otram dodot, tad arī apzināmies, ka katra došana ir svētki!

4. janvāra svētdienā varējām ieraudzīt, ka arī ikdienā ir rodams svētku prieks – otrs piedzīvo prieku par dāvanām, gandarījumu par izdošanos dažādās aktivitātēs, pārsteigumu pie vakariņu galda. Tik daudz smaidu dzima šajā svētdienas vakarā! Bet katrs redzētais smaids taču saka – paldies, dodot atpakaļ devējam vēl vairāk, kā tas nupat atdevis!

Tāpēc liels, liels paldies visiem atbalstītājiem, mūziķiem un vairāk kā piecdesmit cilvēku brīvprātīgo komandai! Jūs bijāt šo Pateicības vakariņu radītāji, jo atsaucāties aicinājumam svinēt svētkus kopā ar Maskavas forštates ģimenēm! Jūs ļāvāt saviem talantiem būt noderīgiem, Jūs dāvājāt smaidus, ieguldījāt laiku, devāt no tā, kas Jums pieder! Paldies, ka ar savu līdzdalību un vēlmi palīdzēt visdažādākajos veidos, padarījāt gatavošanās laiku Pateicības vakariņām tik prieka pilnu! Jūsu nesavtība joprojām iedvesmo turpināt aizsākto biedrības „Cerību iela” darbu! Priecāsimies kopā ar Jums veidot vēl daudzus citus svētkus – dodot, mīlot un esot kopā!"

Pateicamies: vokālai grupai ''SONORUS'' par muzikālajiem priekšnesumiem, Street Burgers par gardajiem burgeriem, CROCS par jaukajiem apaviem, INESEI UN EMĪLAM LIEPIŅIEM parskaistajām dekorācijām, Latvijas Baptistu Draudžu Savienība un Baltic Pastoral Institute par aizdotajiem krēsliem, Latvijas Bankas darbiniekiem, Bēbīšu skoliņas vecākiem un Vīlandes draudzei par sarūpētajām dāvaniņām un PALDIES visiem brīvprātīgajiem par palīdzību organizēšanā.

Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, sazinies ar nozares vadītāju:
Tabita Ašnevica Kalpošanas "Cerības iela" vadītāja26136273 / sūtīt e-pastu